Máte skvělý nápad na podnikání? Vše jste si důkladně promysleli a jste odhodláni začít podnikat? Pokud jste odpověděli ano, je čas zjistit, jaké kroky podniknout dál.

1. KROK: Obchodní jméno vaší společnosti

Vymyslet název firmy může být opravdu složitý proces. Při výběru obchodního jména musíte brát v úvahu několik faktorů. Jednoznačně mezi ně patří zákonné omezení, které říká, že vaše jméno nesmí být podobné nebo zaměnitelné s obchodním názvem jiné firmy v České republice. Zda firma s podobným nebo shodným názvem existuje, nebo ne, to si můžete ověřit v obchodním rejstříku.

Také musíte myslet na fakt, že v současné digitální době potřebujete i volnou doménu pro vaši webovou stránku. Doména by měla být ideálně stejná jako název vaší firmy.

Jaký by měl být název vaší firmy?

  • zapamatovatelný
  • výstižný
  • originální a odlišný od konkurence
  • snadno vyslovitelný

Nezapomeňte ani na ochrannou známku názvu. Zajistíte si tak, že nikdo ve vašem oboru nebude moci používat podobný název, a vyhnete se komplikacím se záměnou.

2. KROK: Vyzkoušejte založení společnosti na klíč

V případě, že je pro vás založení společnosti příliš zdlouhavé a chcete začít podnikat ihned, můžete si koupit ready-made společnost. Jde o společnost určenou k prodeji a vy můžete okamžitě začít zpeněžovat váš nápad. Také existuje možnost využít služeb společnosti, která za poplatek založí firmu za vás. Vždyť čas jsou peníze. Takové společnosti vám obvykle poskytnou plnou pomoc se zakládáním firmy.

3. KROK: Sídlo vaší firmy může být i virtuální

Při zakládání firmy musíte uvést sídlo společnosti. Vaše firma sice sídlo potřebuje, ale vaše podnikání nevyžaduje kancelářské prostory? Potom je pro vás možnost pronájmu virtuálního sídla ta správná alternativa. Tímto způsobem dokážete ušetřit peníze, které můžete investovat do rozvoje samotného podnikání.

Virtuální sídlo si můžete pronajmout v centru Prahy již od 90 Kč za měsíc. S touto částkou dokážete při pronájmu virtuálního sídla ušetřit opravdu mnoho peněz. Navíc adresa v centru Prahy vám přidá na důvěryhodnosti a zvýší prestiž společnosti.

4. KROK: Založení bankovního účtu

Po založení firmy následuje zakládání bankovního účtu. Doporučujeme založit samostatný bankovní účet určený výhradně pro podnikatelskou činnost. Zajistíte tak, že se vaše firemní finance nebudou míchat s těmi soukromými. Podnikatelský bankovní účet se od toho běžného téměř vůbec neliší.

5. KROK: Registrace na úřadech

Poslední krok při zakládání firmy je registrace na všech úřadech, především zápis do obchodních rejstříků. Pokud splňujete všechny podmínky, máte pronajaté sídlo společnosti, založený bankovní účet, zaregistrovaný název a všechny potřebné náležitosti, zápisem do obchodního rejstříku je vaše firma oficiálně založena a vy můžete podnikat.

X. KROK: Bankovní úvěr

Pokud začínáte podnikat, potřebujete finance. Existuje několik způsobů, jak peníze získat. Jedním z nich je bankovní úvěr. Ten vám však banka poskytne pouze v případě, že máte do detailu propracovaný podnikatelský plán a splňujete všechny požadované podmínky.

Jsme stále online.

Vážení klienti, naše služby vám rádi poskytneme a vyřídíme online bez osobní návštěvy v naší kanceláři.

Pro více informací volejte na tel. +420 608 067 888, nebo pište na info@sidlobezlimitu.cz.