Virtuální sídlo společnosti - co to je, proč ho mít, jak ho založit

Vyvolává ve vás pojem virtuální sídlo rozpačité emoce a nejste si přesně jistí, co tento pojem znamená? Společně si vysvětlíme, co je virtuální sídlo společnosti, proč je dobré ho mít a také si projdeme proces i možnosti založení. Ale nejprve si vyvrátíme několik mýtů, které o virtuálních sídlech kolují.

Jaké jsou mýty o virtuálních sídlech?

Virtuální kancelář je dokonalým prostorem pro podvodníky, živnostníci si nemohou založit virtuální sídlo nebo virtuální sídlo podléhá častějším kontrolám úřadů. Slyšeli jste někdy něco podobného? V tom případě jste narazili na běžné mýty o virtuálních sídlech. Pojďme si je společně vyvrátit.

1. Živnostník si nemůže založit virtuální sídlo

Pravdou je, že fyzická osoba nemusí mít stanovené sídlo podnikání. To ovšem neznamená, že nemůže. Automaticky se sídlo živnosti rovná trvalému bydlišti, nerozhodne-li se živnostník jinak. Pokud jej nechce mít na adrese trvalého bydliště, může si ho dát jinam.

2. Virtuální kancelář představuje prostor pro podvodníky, kteří se pokoušejí skrýt své podnikání

Nikdy neříkejte nikdy. Ale zpravidla platí, že virtuální sídlo je doménou drobných podnikatelů, kteří se snaží udržet provozní náklady na nízké hranici. Pokud by úřady nabyly dojmu, že podnikatel záměrně mění sídlo své živnosti, zakročí.

3. Označení firmy nebo živnostníka na budově není nutné

Ba naopak – je podmínkou. Živnostenský zákon § 31, odstavec 2 jasně říká, že „podnikatel je povinen viditelně označit obchodní firmou, popřípadě názvem, nebo jménem a příjmením a identifikačním číslem objekt, v němž má místo podnikání“.

4. Virtuální sídlo znamená častější kontroly z úřadů

Sídlo společnosti neovlivňuje aktivitu úřadů vůči vaší firmě. Pokud si na vás úřady takzvaně posvítí, pravděpodobně to bude spíš kvůli vaší pasivní komunikaci nebo faktu, že vaše firma nedisponuje žádnými příjmy ani historií, čímž se stává podezřelejší. Ale rozhodně ne pouze kvůli sídlu.

Co je virtuální sídlo?

Virtuální sídlo představuje možnost uvést sídlo živnosti nebo společnosti na adrese, která se liší od vašeho trvalého bydliště. Velmi oblíbené bývá zpravidla pro programátory, vývojáře, pracovníky v IT nebo marketingu, v oblasti financí či stavebnictví. Zkrátka u profesí, které nevyžadují fyzickou kancelář. Pracovat můžete kdekoliv jinde a zároveň máte sídlo odlišné od domova, kde se odehrává vše kolem vašeho podnikání.

Jaké jsou výhody virtuálního sídla?

Mezi výhody virtuálního sídla patří nízké náklady, prestižní adresa, ochrana soukromí a v neposlední řadě soukromá poštovní schránka. Pojďme si jednotlivé výhody rozklíčovat.

1.      Nízké náklady – Oproti klasické kanceláři vynaložíte na virtuální sídlo v Praze zhruba desetinové náklady. Sídlo si u nás můžete pronajmout již od 2,90 Kč za den, což znamená, že měsíčně zaplatíte od 90 do 278 Kč v závislosti na zvoleném balíčku.

2.      Prestižní adresa – Sídlo na lukrativní adrese v centru Prahy zvyšuje v očích klientů vaši prestiž a důvěryhodnost. Schválně, sáhli byste raději po firmě z „horní dolní“ nebo z centra Prahy?

3.      Chrání vaše soukromíNezveřejňování vaší domácí adresy vám vždy zaručí soukromí a bezpečí. Tuto výhodu oceníte, zejména když podnikáte z domu.

4.      Soukromá poštovní schránka – Díky ní se nemusíte strachovat o své zásilky. Ke své poště budete mít přístup 24 hodin, 7 dní v týdnu a zároveň budete mít jistotu, že vaše balíčky budou vždy v bezpečí doručeny a uchovány v sídle společnosti, dokud si je nevyzvednete.

Jak vybrat virtuální sídlo

Pokud jste se rozhodli pro založení virtuálního sídla, měli byste si nejprve promyslet několik skutečností:

1.      Máte vhodnou adresu? Ze zkušeností víme, že virtuální sídlo v centru Prahy je velice snadno dostupné a zároveň představuje jistou prestiž.

2.      Nabízí společnost, kterou jste si vyhlédli administrativní služby? Do sídla společnosti vám bude chodit korespondence, budete se v něm scházet s klienty, ale i s orgány veřejné správy. Budete mít možnost dostávat informace o došlé poště? Budete mít k dispozici jednací místnosti? V této době už tyto služby nabízí spousta virtuálních sídlech. Proto bychom si vybrali takové, které tyto služby poskytuje.

3.      Víte, co vše platíte? Rozhodně se neřiďte pouze cenou samotnou. Zjistěte si, co vše nájemné zahrnuje, abyste později nebyli překvapení.

4.      Proklepněte si pronajímatele. Chcete-li, aby pronájem virtuální kancelář probíhal hladce, doporučujeme zjistit si, zda je pronajímatel vlastníkem nemovitosti. V opačném případě by se mohlo stát, že pouze dává jmenovky na schránky a vy byste o sídlo mohli brzo přijít.

Jak založit virtuální sídlo?

Virtuální sídlo lze založit hned třemi způsoby, a to online pomocí webu, schůzkou v podobě online videohovoru nebo hezky po staru – osobně. Co tedy jednotlivé kroky obnáší?

Online pomocí webu

Buďto si můžete vybrat balíček a napsat nám, který jste si vybrali, nebo nás můžete kontaktovat s požadavkem o vytvoření virtuálního sídla na míru. Vymyslíme, jaká varianta pro vás bude nejvhodnější i nejvýhodnější a tu vám pošleme na e-mail.

Schůzkou v podobě online videohovoru

Další možností je, domluvit si online schůzku, vše probrat přes videohovor a následně můžete i smlouvu podepsat online. Nikam kvůli tomu nemusíte jezdit. A pokud si nejste jistí, zda je virtuální sídlo právě pro vás, nebo jestli chcete využít právě našich služeb, můžete využít videokonzultace zdarma a teprve potom se rozhodnout.

Hezky po staru – osobně

Ovšem pokud raději řešíte věci offline, můžete nám zavolat a domluvíme se na osobní schůzce.

Proč zvolit virtuální sídlo od Sídlo bez limitu

Protože u nás získáte:

·       Sídlo společnosti včetně veškeré administrativy týkající se založení na prestižní adrese v centru Prahy – Kaprova 42/14, 110 00 Praha 1

·       Recepci se stálým provozem

·       Možnost převzetí korespondence, když nejste zrovna na adrese sídla své společnosti

·       Informace o došlé poště prostřednictvím e-mailu nebo SMS

·       Přeposílání došlé korespondence na vámi vybranou adresu

 

·       Klientský systém, který vám usnadní práci

0
Spokojených zákazníků
0
Přeskenovaných zásilek
0
Let zkušeností