Máte skvělý nápad na podnikání? Vše jste si důkladně promysleli a jste odhodlaní začít podnikat? Pokud jste na vše odpověděli ano, je čas zjistit, jaké kroky podniknout k dosáhnutí vysněného cíle.

1. KROK: Název společnosti

Vymyslet název pro novou firmu může být opravdu náročný proces. Při výběru obchodního jména musíte brát v potaz několik faktorů. Jedním z nich je zákonné omezení, které říká, že jméno vaší společnosti nesmí být podobné nebo zaměnitelné s obchodním názvem jiné firmy v České republice. Jestli existuje společnost s podobným nebo shodným názvem, si můžete ověřit v obchodním rejstříku.

V současné digitální době také musíte myslet na to, že potřebujete i volnou doménu pro vaši webovou stránku nebo e-shop. Ideálně by doména měla být stejná jako název vaší firmy.

Jaký by měl být název vaší společnosti?

  • zapamatovatelný
  • výstižný
  • originální
  • odlišný od konkurence
  • snadno vyslovitelný

Myslete i na ochrannou známku názvu. Ta vám zajistí, že nikdo ve stejném oboru nebude moct používat podobný název, čímž se vyhnete komplikacím se záměnou.

2. KROK: Založení společnosti – vyzkoušejte založení na klíč

V případě, že je pro vás zakládání společnosti příliš zdlouhavé a vy chcete začít podnikat ihned, můžete si koupit ready-made společnost. Jde o firmu určenou k prodeji a vy můžete začít okamžitě zpeněžovat svůj nápad. Také můžete využít služeb společností, které za poplatek založí firmu za vás. Vždyť čas jsou peníze.

3. KROK: Sídlo společnosti – zkuste to virtuální

Při zakládání společnosti musíte uvést i její sídlo. Vaše firma sice sídlo potřebuje, ale vyžaduje ho i vaše podnikání? Jestliže kancelářské prostory nepotřebujete, můžete adresu společnosti vyřešit pronájmem virtuálního sídla. Tímto způsobem dokážete ušetřit finance, které můžete investovat do rozvoje samotného podnikání.

Virtuální sídlo si můžete pronajmout v centru Prahy již od 90 Kč za měsíc. S touto částkou dokážete při pronájmu virtuálního sídla ušetřit opravdu mnoho peněz. Navíc adresa v centru Prahy zvýší důvěryhodnost i prestiž vaší společnosti.

4. KROK: Založení bankovního účtu

Po založení firmy následuje zakládání bankovního účtu. Doporučujeme založit pro vaši společnost samostatný bankovní účet určený výhradně pro podnikatelskou činnost. Zajistíte tak, že se vaše firemní finance nebudou míchat s těmi soukromými. Podnikatelský bankovní účet se od toho běžného téměř vůbec neliší.

5. KROK: Registrace na úřadech

Posledním krokem při zakládání společnosti je registrace na všech úřadech. Především zápis do Obchodního rejstříku. Pokud splňujete všechny stanovené podmínky, máte sídlo společnosti, založený bankovní účet, zaregistrovaný název a všechny ostatní náležitosti, zápisem do Obchodního rejstříku je vaše firma oficiálně založená a vy můžete začít hrdě podnikat.

Bankovní úvěr

Když začínáte podnikat, potřebujete finance. Existuje několik způsobů, jak peníze získat a jedním z nich je bankovní úvěr. Ten vám však banka poskytne pouze v případě, že máte do detailu propracovaný podnikatelský plán a splňujete všechny požadované podmínky. Otázka tedy zní: Máte svůj podnikatelský plán?

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti