Co to je automatizace? Automatizace je samočinný řídící systém, který se dá použít ve výrobě tak i v podnikání. Připravili jsme pro vás 5 tipů, díky kterým ušetříte čas i své peníze. Čtěte dál a dozvíte se, jak zautomatizovat své podnikání, aby nebylo třeba zbytečného papíru.


Zřiďte si elektronický podpis

Hledáte způsob, jak se vyhnout zdlouhavým návštěvám úřadů? Pak je elektronický podpis přímo pro vás. Využijete ho nejčastěji při podepisování elektronické pošty nebo dokumentů v digitální podobě. U nás existují tři oficiální poskytovatelé ověřených certifikačních služeb, u kterých si elektronický podpis jednoduše zřídíte. Můžete se obrátit na Českou poštu, eIdentity a. s. nebo firmu První certifikační autorita, a. s.

elektronický podpis

Bankovní identita jako fenomén 21. století

Dalším zázračným systémem je bankovní identita, která vám usnadní agendu související s podnikáním. Tento fenomén 21. století umožnil rozšířit služby bank o elektronické ověřování totožnosti, online podepisování a další elektronické služby. Bankovní identita dokáže ověřit vaši totožnost bez dokladů a je považována za jeden z nejpopulárnějších způsobů identifikace. Každé přihlášení je maximálně zabezpečené, takže všechny vaše údaje zůstanou jen mezi vámi a vaší bankou.

Moje datová schránka

Díky datové schránce nebudete muset vyčkávat na úřadech

Pokud nepatříte do skupiny lidí, která má datovou schránku založenou ze zákona automaticky, doporučujeme si ji zřídit. Jejím hlavním účelem je bezplatné odesílání online dokumentů, což vám rozhodně usnadní komunikaci s úřady a dalšími institucemi. Následně si ji můžete propojit s portálem občana, který vám přinese spoustu dalších výhod. Například si poté z pohodlí domova vyřídíte osobní doklady, daňové přiznání a mnohem víc. Co dalšího přináší, se dozvíte v článku o datové schránce.

Využijte online zřízení virtuálního sídla

Virtuální sídlo vám umožní mít adresu podnikání odlišnou od adresy trvalého bydliště. Tuto možnost využijete, pokud jste například programátoři, vývojáři, anebo když vaše profese nevyžaduje fyzickou kancelář. Můžete pracovat kdekoliv, ale zároveň bude vaše sídlo odlišné od domova. A k čemu to je dobré? Rozhodně největší výhodou, kterou vám virtuální sídlo přinese, je ochrana soukromí. Nikdo se tedy nedozví, kde máte trvalé bydliště. Přečtěte si více o virtuálním sídle v našem článku Virtuální sídlo – co to je, proč ho mít, jak ho založit.

Založte si společnost online

Věděli jste, že si celou společnost můžete založit přes internet? Potřebujete k tomu pouze jeden ověřený podpis majitele a jeden od jednatele. Funguje to tak, že na bankovní účet jeden z majitelů vloží základní kapitál, který bude k dispozici ihned po zapsání společnosti do obchodního rejstříku. Založení online vám uspoří nejenom čas, ale i peníze. Celá dokumentace se vygeneruje online a registrace se dokončí do 14 dní. Založte si společnost rychle a jednoduše, Firmus.cz vám s tím rád pomůže.

Založte si firmu online a pronikněte na tuzemský i zahraniční trh s firmou Firmus.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti