Chcete začít podnikat, ale nevíte jak na to? Nechte založení živnosti na nás. Proces založení může být pro začínající podnikatele složitý a časově náročný, proto jsme tu, abychom vám to usnadnili. Neztrácejte tak čas zdlouhavým papírováním a obíháním úřadů. 

Co vám zaručíme?

 • Ušetříte svůj čas – vyhnete se zdlouhavému procesu a papírování.

 • Vyvarujete se chybám – na vše si dáváme pozor, ušetříme vás tak chyb, které by mohly zpomalit celý proces.

 • Jde to jednoduše – nemusíte nic složitě zařizovat a vše jde online.

Chraňte své soukromí a zřiďte si u nás virtuální sídlo, které zaručí, že vaše adresa podnikání bude jiná než vaše bydliště. 

Podmínky pro získání živnosti

Abyste si mohli založit živnost, musíte splňovat následující podmínky:

 • Plná svéprávnost – vzniká dosažením 18 let, prokážete ji občanským průkazem nebo v případě nezletilosti souhlasem soudu a zákonného zástupce.

 • Čistý trestní rejstřík – vaši bezúhonnost si ověří živnostenský úřad sám z trestního rejstříku.

 • Odborná způsobilost vzdělání či praxe, která je potřebná, pokud si chcete založit vázanou, řemeslnou nebo koncesovanou živnost.

Druhy živností

Existují 4 druhy živností, které se liší podle podmínek pro získání živnostenského oprávnění. Zjistěte, která je pro vás ta pravá.

Volná živnost

Pro výkon volné živnosti stačí, když budete splňovat plnou svéprávnost a bezúhonnost. K podnikání tak nepotřebujete odbornou způsobilost. Je to nejčastější druh živnosti a využijete ji pokud jste např. fotograf, návrhář a další.

Vázaná živnost

U této živnosti je potřeba mít odbornou způsobilost (praxi, rekvalifikaci, vzdělání) a splňovat i ostatní podmínky nebo je za vás musí splňovat odpovědný zástupce. Požadavky na jednotlivé činnosti stanovuje živnostenský zákon.

Řemeslná živnost

Abyste mohli vykonávat své podnikání na základě řemeslné živnosti, potřebujete splňovat všechny podmínky. Tato živnost je pro vás, pokud chcete vykonávat řemeslo jako např. kadeřnické a kosmetické služby, zednictví, klempířství a tak dále.

Koncesovaná živnost

Pro výkon živnosti potřebujete speciální povolení vydané státem nebo obcí, tzv. koncesi. Konkrétní podmínky a instituci, která posuzuje žádost o koncesi najdete v živnostenském zákoně. Podívejte se, jaké činnosti musíte provozovat s koncesí.

Co budeme k založení potřebovat?

 1. Základní údaje o vaší osobě
 2. Vaši plnou moc –⁠⁠⁠ díky tomu za vás vše zařídíme
 3. Adresu sídla podnikání –⁠⁠⁠ pokud nechcete uvádět své bydliště, můžete využít naši službu virtuálního sídla a ušetřit tak případné náklady na provoz vlastní kanceláře.
 4. Výběr vhodné živnosti
 5. Výpis z rejstříku trestů

Cena: 890,- bez DPH

(+ 1 000,- poplatek úřadu daný státem)

 

Podmínkou pro založení živnosti je i následné zřízení virtuálního sídla

Co vše za cenu získáte?

úsporu času

rychlý proces založení živnosti

správnost dokumentů

žádné docházení na úřad

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti